Παναθηναϊκός: Έξι βαθμοί με… υπογραφή Σπόραρ (vids)

Ο Αντράζ Σπόραρ έχει... υπογράψει δύο "τρίποντα" του Παναθηναϊκού τη φετινή σεζόν.

Ο Παναθηναϊκός δεν εντυπωσίασε απέναντι στον Παναιτωλικό και μάλιστα “αγχώθηκε” στο φινάλε, ωστόσο κατόρθωσε να πανηγυρίσει τη νίκη (2-1) και να επανέλθει στην κορυφή της βαθμολογίας της Super League.

Αυτό το πολύτιμο “τρίποντο” που πήραν οι Πράσινοι απέναντι στην ομάδα του Γιάννη Πετράκη φέρει, φαρδιά – πλατιά την… υπογραφή του Αντράζ Σπόραρ. Στον Σλοβένο επιθετικό, το Τριφύλλι οφείλει την νίκη απέναντι στην ομάδα από το Αγρίνιο, αφού ο ίδιος πέρασε ως αλλαγή στο ματς, στο ξεκίνημα του δεύτερου ημιχρόνου και σκόραρε δύο φορές για να “σφραγίσει” την “πράσινη” επικράτηση.

Μάλιστα, αυτή δεν είναι η πρώτη φορά που ο Σπόραρ αποδεικνύεται καθοριστικός για το Τριφύλλι. Ο σέντερ φορ των Πράσινων, είχε επαναλάβει κάτι ανάλογο, όταν είχε σκοράρει στο 90ο λεπτό, το νικητήριο γκολ του Παναθηναϊκού στην εκτός έδρας αναμέτρηση με τη Λαμία, σε ένα ματς που το σκορ έληξε 2-1 υπέρ των Πράσινων.
Συνεπώς, ο Σπόραρ έχει χαρίσει έξι βαθμούς στον Παναθηναϊκό και παρά το μεγάλο διάστημα ντεφορμαρίσματος που έχει περάσει, με αυτό τον τρόπο απέδειξε πως έχει προσθέσει και αυτός το δικό του “λιθαράκι” στη φετινή πορεία του Παναθηναϊκού. Να σημειωθεί πως ο Σπόραρ τη φετινή σεζόν μετρά 10 γκολ και τρεις ασίστ, με τα… πράσινα, σε όλες τις διοργανώσεις.