Παναθηναϊκός – Παιανιακός 8-0: Γιόρτασαν την άνοδο με… οχτάρα!

ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΓΥΝΑΙΚΩΝ / ΠΑΟ - ΠΑΙΑΝΙΑΚΟΣ (ΒΑΓΓΕΛΗΣ ΣΤΟΛΗΣ / EUROKINISSI)

Η γυναικεία ομάδα του Παναθηναϊκού το γιόρτασε δεόντως στο παιχνίδι της τελευταίας αγωνιστικής του πρωταθλήματος κόντρα στον Παιανιακό, επικρατώντας με 8-0 των αντιπάλων της, κλείνοντας έτσι με τον καλύτερο τρόπο την πρώτη αγωνιστική σεζόν του τμήματος.

Το “Τριφύλλι” έδειξε από νωρίς τις διαθέσεις του και πήρε νωρίς προβάδισμα στο 2′ με την Ντζάνη και διπλασίασε τα τέρματα του δύο λεπτά μετά με γκολ της Νταρζάνου.

Ο Παναθηναϊκός είχε την πρωτοβουλία σε όλο το πρώτο ημίχρονο και σημείωσε άλλα τρία τέρματα ξανά με την Ντζάνη (2) και την Νταρζάνου.

Στο δεύτερο μέρος οι “Πράσινες” μπήκαν εξίσου δυνατά και άνοιξαν το σκορ στο 7-0 με την Σιαφαρίκα και την Νταρζάνου. Από εκεί και πέρα ο ρυθμός έπεσε με τον Γιάννη Χαραλαμπίδη να δίνει χρόνο και στις αναπληρωματικές με τον Παναθηναϊκό να κλείνει το παιχνίδι στο 8-0 με γκολ της Ντζάνη στο 80′.

Για τον Παναθηναϊκό: Θεωδορακοπούλου, Σιαφαρίκα, Γρηγοροπούλου, Αναστασίου, Βιτούλα, Δέλιου, Ντζανή, Καμαριανού, Δημητρίου, Λόγου, Νταρζάνου

Για τον Παιανιακό: Λαγοπάτη, Ρίζου, Πολυχρονοπούλου, Γούναρη, Καββούρη, Μαστροδήμα, Μάκκα, Κουτρουμπή, Μαρκαντωνάτου, Τζανή, Σχολινάκη