Παναθηναϊκός Β – Καλλιθέα 0-1: Δεύτερη διαδοχική ήττα για τους Πράσινους

Μετά την ήττα από τον Ολυμπιακό, ο Παναθηναϊκός Β ηττήθηκε και από την Καλλιθέα (0-1), στην εξ αναβολής αναμέτρηση της 3ης αγωνιστικής της Super League 2.

Τη δεύτερη διαδοχική ήττα του στη Super League 2 γνώρισε ο Παναθηναϊκός Β, καθώς οι Πράσινοι ηττήθηκαν 1-0 από την Καλλιθέα στη Ριζούπολη στην εξ αναβολής αναμέτρηση της 3ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Ο Περέιρα, στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου, σημείωσε το μοναδικό γκολ του αγώνα, με το οποίο χάρισε και τη νίκη στους φιλοξενούμενους. Το Τριφύλλι, που παρατάχθηκε, με τους Ζέκα και Τσόκαϊ στο αρχικό σχήμα, δεν κατάφερε να πάρει κάτι από το ματς και με αυτό τον τρόπο παρέμεινε στην 9η θέση της βαθμολογίας με 3 βαθμούς, ενώ η Καλλιθέα πάτησε κορυφή (έχει 10 βαθμούς).

Αξίζει να σημειωθεί πως η εν λόγω αναμέτρηση είχε αρκετή ένταση και στην τελική “ευθεία” του αγώνα, αλλά και μετά το σφύριγμα της λήξης, τα… αίματα “άναψαν” και υπήρξαν αψιμαχίες μεταξύ των παικτών. Παρόλα αυτά, με την βοήθεια των ψυχραιμότερων, τα “πνεύματα” ηρέμησαν, ύστερα από λίγη ώρα.

Παναθηναϊκός: Ξενόπουλος (40’ Λίλο), Λαμψιάς (68’ Μαντσίνι), Μαρτίνης, Σιδεράς, Προδρομίτης, Τσοκάι, Ζέκα (57’ Αθανασακόπουλος), Καλοσκάμης (46’ Φουρτάδο), Κρυπαράκος, Σαρδέλης, Μπιλάλ (67’ Νταμπίζας).

Καλλιθέα: Πάντος, Μανθάτης, Ουές, Μεχίας (78’ Σίλβα), Μαρότα, Ρομαό, Ματίγια, Περέιρα (56’ Κυνηγόπουλος), Βασιλόγιαννης (78’ Μουστακόπουλος), Ντεμέτριους (86’ Τσιντώνης), Λουκίνας (86’ Ιωαννίδης).