Παναθηναϊκός: Ξέσπασε με σούπερ Βαγιαννίδη η Κ19!

Με εντυπωσιακή εμφάνιση στο φινάλε του αγώνα και το άστρο του Αιμίλιου Βαγιαννίδη να λάμπει, η Κ19 του Παναθηναϊκού κέρδισε με 4-0 την Κηφισιά.

Με εντυπωσιακή εμφάνιση στο φινάλε του αγώνα και με τέσσερα γκολ σε ένα 15λεπτο, η Κ19 του Παναθηναϊκού κέρδισε με 4-0 την Κηφισιά σε εκτός έδρας παιχνίδι για την 24η αγωνιστική του πρωταθλήματος Super League K19.

Σημαντικό ρόλο στην αγωνιστική βελτίωση του Παναθηναϊκού έπαιξε ο Αιμίλιος Βαγιαννίδης, ο οποίος μπήκε ως αλλαγή στο 60ο λεπτό του αγώνα και έδωσε την απαιτούμενη ενέργεια στην ομάδα του.

Ο Παναθηναϊκός άνοιξε το σκορ στο 79′ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Λάζαρη (το κέρδισε ο Καραγκούνης από κάθε πάσα του Τακεσιάν). Στο 83′ Τακεσιάν έκλεψε την μπάλα και πλάσαρε τον τερματοφύλακα της Κηφισιάς από μακρινή απόσταση σκοράροντας ένα πανέμορφο γκολ για το 0-2!

Στο 85′ οι Πράσινοι συνδυάστηκαν ωραία από τα αριστερά, ο Σπαθάρης έκανε την παράλληλη μπαλιά για τον Μπρέγκου, ο οποίος από κοντά έγραψε το 0-3. Στο 93′ διαμορφώθηκε το τελικό 0-4 με διαγώνιο σουτ του Νότα.

Κηφισιά: Ζαπαρτάς, Παπαδόπουλος, Χαχούλης, Γιαματζίδης, Σκιαδαρέσης, Παπατριανταφύλλου, Ζαχαριάδης, Πόθας, Φλώκος, Κατωπόδης, Δρόσος.

Παναθηναϊκός: Παναγάκος, Κοκκάκης, Δουβίκας (73′ Διαμαντής), Λιναρδάκης, Νικολετόπουλος (50′ Μπρέγκου), Λιατίφης (60′ Βαγιαννίδης), Λάζαρης, Ορμενάι (73′ Τακεσιάν), Νότας, Σπαθάρης, Γεωργουλάκης (73′ Καραγκούνης).