Ποδόσφαιρο σάλας: Συνέχισε νικηφόρα στο πρωτάθλημα, 3-0 τον Μινώταυρο

Με νίκη συνέχισαν οι “πράσινοι” στο τμήμα ποδοσφαίρου σάλας. Οι παίκτες του Χάρη Γραψά, επικράτησαν εντός έδρας στο κλειστό της Πολιτείας με 3-0 κόντρα στον Μινώταυρο, στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος και υποχρέωσαν την ομάδα από τον Ταύρο στη δεύτερη φετινή ήττα. Ο Παναθηναϊκός έδωσε συνέχεια στην καλή εμφάνιση στα Ιλίσια, όπου επικράτησε την προηγούμενη αγωνιστική με 7-3.

Οι “πράσινοι” έκαναν τη δεύτερη σερί νίκη τους και θέλουν να συνεχίσουν το σερί των νικών τους  και κόντρα στο Ρέθυμνο (εκτός έδρας) που είναι ο επόμενος αντίπαλος. Αυτό ήταν το δεύτερο clean sheet για το Τριφύλλι, μετά τη νίκη απέναντι στον ΓΣ Σαλαμίνας με 2-0.

Το… “χορό” των γκολ άνοιξε ο Ντάρλας, με το 1-0 να είναι το σκορ του πρώτου ημιχρόνου. Σε πολύ καλή κατάσταση ήταν και ο γκολκίπερ του Παναθηναϊκού (Μπάρδης), ο οποίος δήλωσε παρών όταν τον χρειάστηκε η ομάδα. Στο δεύτερο ημίχρονο, οι παίκτες του Γραψά ανέβασαν ρυθμούς και έκαναν το 2-0  με τον Ντοβλετάκη. Το τελικό 3-0 διαμόρφωσε ο Παπακώστας.

Παναθηναϊκός (Γράψας):Μπάρδης Γκρίτζαλης Ντοβλετάκης Κορακάκης Μουρτζούκος Τσάκωνας Ντάρλας Παπακώστας Κατεβτσιάν Παούρης Ζιάκας Παπαευστρατίου Οικονομόπουλος και Μπάμπης.