“Ψάχνει” τη νίκη στο Ρέντη για το διπλό

Οι πρωταθλητές Ελλάδας ψάχνουν ξανά τη νίκη στο Ρέντη και την κατάκτηση τριών βαθμών για θετικά αποτελέσματα στη Volley League ανδρών. Η αναμέτρηση με τον Ολυμπιακό θα λάβει χώρα στις 4/2 και ώρα 20:00, ενώ θα προβληθεί τηλεοπτικά από την ΕΡΤ3.

Οι Πράσινοι έρχονται από μια ήττα στη Σύρο με 3-0 σετ, γεγονός που κάνει την ανάγκη για επιστροφή στις νίκες ακόμα μεγαλύτερη. Από την άλλη ο Ολυμπιακός κέρδισε επίσης με 3-0 σετ τον ΠΑΟΚ στη Θεσσαλονίκη.

Πάντως δεν υπάρχουν απουσίες και αγωνιστικά προβλήματα για το Τριφύλλι, με τον προπονητή της ομάδας να τονίζει τη σημασία και τις ιδιαιτερότητες της αναμέτρησης ως μια ευκαιρία για να “θυμηθούν” την πολύ καλή εικόνα των περσινών αγώνων στο Ρέντη και να πράξουν αναλόγως.

Διαιτητές του αγώνα είναι οι: Γεροθόδωρος, Κουτσούλας.

Παρατηρητής: Ράπτης.

Επόπτες: Τόλιος, Νικάκης

Γραμματεία: Θεοδωρίδου.