Super League: Οι γηπεδούχοι έκαναν το 4/4 (vid)

Oλοκληρώθηκε το κυρίως πιάτο της πρώτης αγωνιστικής της Super League, με τους τέσσερις γηπεδούχους να εκμεταλλεύονται στο έπακρον τον παράγοντα έδρα και να ξεκινούν τη σεζόν με “τρίποντο”.

Συγκεκριμένα ο ΠΑΣ Γιάννινα επικράτησε της Κηφισιάς με 3-0, ο ΟΦΗ του Άρη με 3-2, ο ΠΑΟΚ του Αστέρα Τρίπολης με 3-0 και ο Ολυμπιακός του Πανσερραϊκού με 2-0.

Την Παρασκευή (18/8) Βόλος και Λαμία αναδείχθηκαν ισόπαλοι 2-2, ενώ οι αναμετρήσεις Παναθηναϊκός – Ατρόμητος και ΑΕΚ – Παναιτωλικός αναβλήθηκαν.

Πάντως αξίζει να σημειωθεί ότι καμία ομάδα δεν είχε εύκολο έργο. Και αυτό γιατί οι “Κρητικοί” πήραν τη νίκη χάρη στο γκολ του Νέιρα στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων, ενώ οι “Αρκάδες” αστόχησαν σε εκτέλεση πέναλτι με τον Μιριτέλο στο 41′ και ενώ οι γηπεδούχοι ήταν μπροστά στο σκορ με 1-0.

Κάτι ανάλογο συνέβη και στο Καραϊσκάκη, καθώς ο Άλεξιτς απέτυχε να νικήσει τον Πασχαλάκη από τα 11 βήματα στο 54′ και ενώ οι δύο ομάδες ήταν ισόπαλες χωρίς τέρματα.

Σκόρερ για τους “ερυθρόλευκους” χρίστηκαν οι Πεπ Μπιέλ και Γιουσέφ Ελ Αραμπί, ενώ οι φιλοξενούμενοι αγωνίζονταν από το 4′ με 10 παίκτες λόγω της αποβολής του Χάγιεκ.