Στην 23η θέση του κόσμου ο Μόλβαλης

Την 23η θέση κατέλαβε στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα καταδύσεων που πραγματοποιήθηκε στο Γκουαντζού, ο αθλητής του Παναθηναϊκού Νίκος Μόλβαλης.

Ο καταδύτης των “πρασίνων” πήρε μέρος στο αγώνισμα των 10μ. σταθερού βατήρα και προσπάθησε για μια καλή παρουσία, αλλά κάποια μικρά λάθη στην εκτέλεση των προσπαθειών του στέρησαν σημαντικούς βαθμούς στη συνολική βαθμολογία.

Αναλυτικά το δελτίο τύπου του ερασιτέχνη Παναθηναϊκού:

«Ο καταδύτης του Παναθηναϊκού Νίκος Μόλβαλης συμμετείχε στο παγκόσμιο πρωτάθλημα καταδύσεων στο Γκουαντζού στο αγώνισμα των 10μ. σταθερού βατήρα.

Ο πρωταθλητής του ΠΑΟ κατέκτησε την 23η θέση με 346.70 βαθμούς ενώ ο άλλος Έλληνας αθλητής ο Αθανάσιος Τσιρίκος τερμάτισε 43ος με 286.20 βαθμούς».