Κ19: Λαμία-Παναθηναϊκός 0-4

Εντυπωσιακή ήταν στην πρεμιέρα της η Κ19 του Παναθηναϊκού, επικρατώντας άνετα της Λαμίας εκτός έδρας με 4-0. Σκόρερ της νίκης του Τριφυλλιού ήταν οι Σούλτσε, Ηλιάδης, Καλομοίρης και Σερπέζης.

Οι φιλοξενούμενοι ήταν ανώτεροι καθ όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού και δίκαια έφτασαν στο πρώτο τρίποντο της νέας σεζόν.  Ο Σωτήρης Συλαϊδόπουλος έμεινε ικανοποιημένος από την απόδοση των παικτών του, οι οποίοι εκτός του αντιπάλου είχαν να αντιμετωπίσουν και την πολύ υψηλή θερμοκρασία, που δυσκόλεψε τις προσπάθειες των παικτών.

Ο Σούλτσε έδωσε το προβάδισμα στους «πράσινους» μόλις στο 5ο λεπτό, με ένα γκολ το οποίο βοήθησε στο να λυθούν τα πόδια των παικτών του Παναθηναϊκού. Ο Ηλιάδης με πέναλτι στο 39′ διπλασίασε τα τέρματα του Τριφυλλιού, με το 0-2 να είναι και το σκορ του πρώτου 45λεπτου.

Στο δεύτερο μέρος οι φιλοξενούμενοι σκόραραν ακόμη δυο φορές, επιβεβαιώνοντας την ανωτερότητά τους στο χορτάρι.  Ο Καλομοίρης στο 52′ και ο Σερπέζης που είχε πολύ καλή απόδοση στο 71′ έστειλαν τη μπάλα στα δίχτυα της Λαμίας για να διαμορφωθεί το τελικό 4-0.

Οι συνθέσεις των ομάδων

Λαμία (Παπανικολάου): Σόμογλου, Πατσιάντι, Δεληγιάννης, Μητσόπουλος, Στεφανής, Τρούμπουλος, Παππάς (46′ Καρακώστας), Καρβέλης, Βλαχομήτρος (83′ Πλιάτσικας), Μεσουβούνης (52′ Φουσέκης), Νικολόπουλος (86′ Πέλκας)

Παναθηναϊκός (Συλαϊδόπουλος): Χριστογεώργος, Βαγιανίδης, Ζαγαρίτης (76′ Κούτσιας), Σαντικάι, Σπίνος, Ηλιάδης (65′ Τουρκοχωρίτης), Τζαβίδας (69′ Κώστας), Αλεξανδρόπουλος, Σούλτσε (73′ Νιάρχος), Αθανασακόπουλος, Καλομοίρης (55′ Σερπέζης)