Παναθηναϊκός – Βόλος 3-0: Τέταρτη διαδοχική νίκη για τις Πράσινες!

Ο Παναθηναϊκός νίκησε εύκολα με 3-0 τον Βόλο στο Κορωπί και πανηγύρισε την τέταρτη διαδοχική νίκη του στην Α Κατηγορία ποδοσφαίρου γυναικών!

Πολύ καλή εμφάνιση πραγματοποίησε ο Παναθηναϊκός στο αθλητικό κέντρο Γ. Καλαφάτης στο Κορωπί και δεν άφησε περιθώρια αντίδρασης στον αντίπαλο του που έπαιξε ηρωικά.

Οι πράσινες έπαιξαν κυριαρχικό ποδόσφαιρο σχεδόν σε όλη την διάρκεια του αγώνα και το 3-0 μοιάζει φτωχό. Στο αγωνιστικό μέρος ο Παναθηναϊκός μπήκε πολύ δυνατά και είχε τον πλήρη έλεγχο στο πρώτο τέταρτο.

Μάλιστα στο 14’ κατάφερε να παραβιάσει τα αντίπαλα δίχτυα με κεφαλιά της Κανέλλου που παρακολουθούσε τη φάση έπειτα από κεφαλιά της Κακαμπούκη στο δοκάρι. Εν συνεχεία οι φιλοξενούμενες πάλεψαν για την ισοφάριση ωστόσο δεν τους επέτρεψαν οι   γηπεδούχες. Ο Παναθηναϊκός διπλασίασε τα τέρματα του με φοβερό σουτ της Ντομόντ στο 44’ που έστειλε τη μπάλα στο Γ της αντίπαλης εστίας από πλάγια θέση.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Παναθηναϊκός ήταν καταιγιστικός και μετέφερε το ματς στην εστία του Βόλου και μετά από σωρεία χαμένων ευκαιριών η Κατωπόδη έκανε το 3-0 στο 85’, ενώ η Ντομόντ είχε σουτ στο οριζόντιο δοκάρι.

Παναθηναϊκός (Χαραλαμπίδης) Γιαννακούλη, Κακαμπούκη, Ρόγκαν, Νταρζάνου Δημητρίου, Κανέλλου, Ντομόντ, Σιαφαρίκα, Νεφρού, Σιδηρά και Χάρις

Από πλευράς Παναθηναϊκού έπαιξαν στο δεύτερο ημίχρονο και οι Χαμαλίδου στη θέση της Κανέλλου, η Κατωπόδη στη θέση της Σιαφαρίκα, η Λόγου στη θέση της Ρόγκαν, η Καμαριανού στη θέση της Κακαμπούκη και η Τσιρούλη στη θέση της Νεφρού.

Αξίζει να σημειωθεί ότι στο προπονητικό κέντρο Γεώργιος Καλαφάτης βρέθηκαν περίπου 40 φίλοι του τριφυλλιού.

Πηγή: pao1908.com