“Πράσινες” διακρίσεις στο Μοντέρνο Πένταθλο

Αγώνες ανάπτυξης για νέους αθλητές έλαβαν χώρα το Σάββατο 7 Μαρτίου στον πανελλήνιο. Διοργανωτής αυτών ήταν η ΕΟΜΟΠ.

Οι νέοι αθλητές του πεντάθλου ήρθαν αντιμέτωποι με τα αγωνίσματα της Κολύμβησης και του Δρόμου σε στίβο. Πολλές ήταν οι “πράσινες” συμμετοχές και οι διακρίσεις, καθώς την τρίτη θέση και το χάλκινο μετάλλιο κατέκτησε ο 10 χρόνος αθλητής του Παναθηναϊκού, Μιχάλης Τσαβαλιάς, στην κατηγορία κάτω των 13 αγωνιζόμενος απέναντι σε μεγαλύτερους αθλητές. Ενώ τέταρτος χωρίς κάποια κατάκτηση μεταλλίου, τερμάτισε ο Χάρης Χονδρός στην ίδια ακριβώς κατηγορία.

Δείτε παρακάτω την επίσημη ανακοίνωση του Ερασιτέχνη Παναθηναϊκού:

Το Σάββατο 7 Μαρτίου η ΕΟΜΟΠ διοργάνωσε αγώνες ανάπτυξης στον πανελλήνιο για νέους αθλητές.

Οι νεαροί πενταθλητές αγωνίσθηκαν στην κολύμβηση και τον Δρόμο σε στίβο. Από πλευράς Παναθηναϊκού το χάλκινο μετάλλιο κατέκτησε ο 10χρονος Μιχάλης Τσαβαλιάς στην κατηγορία κάτω των 13 ετών αγωνιζόμενος και με μεγαλύτερους. Τέταρτος ήλθε ο Χάρης Χονδρός στην ίδια κατηγορία.