Έχασε η ΑΕΚ στην Τούμπα!

Η ΑΕΚ πήρε το προβάδισμα στο 75ο λεπτό στην Τούμπα, όμως ο ΠΑΟΚ μέσα σε 10 λεπτά, κατόρθωσε να κάνει την ανατροπή και να νικήσει με 3-2!

Με αυτό το αποτέλεσμα, η “Ένωση” παρέμεινε στους 75 βαθμούς, την ώρα που ο Δικέφαλος του Βορρά έφτασε τους 71, έχοντας ένα ματς λιγότερο.

Όσον αφορά στο παιχνίδι, οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 3′ με τον Κωνσταντέλια, με τους φιλοξενούμενους να ισοφαρίζουν στο 10′ με τον Ελίασον και να περνούν μπροστά σκορ, με τον Βίντα στο 75′.

Παρόλα αυτά, ο Κωνσταντέλιας “χτύπησε” εκ νέου στο 80ο λεπτό και έφερε το παιχνίδι στα ίσα, ενώ στο 90′ ο Σάστρε πέτυχε το νικητήριο γκολ για τον ΠΑΟΚ.